Bültenler

Akşam Bülteni: Paramount, Novartis, Zoom, NIO

Akşam Bülteni: Paramount, Novartis, Zoom, NIO
Google News Icon Takip Et

Gün içerisinde ABD piyasalarında yaşanan önemli gelişmeleri her akşam, Akşam Bülteni’nde öğrenebilirsin. 

İşte, 31 Mayıs 2022 tarihinde öne çıkan gelişmeler!

🎞️ Top Gun: Maverick Anma Günü’nde Gişe Rekoru Kırdı

Top Gun devam filmi, hafta sonu boyunca 126 milyon dolar hasılat elde etti ve pazartesi günkü Anma Günü tatili ile birlikte 156 milyon dolara ulaştı. 

Böylece film, Johnny Depp’in Karayip Korsanları filminin 153 milyon dolarlık tam hafta sonu rekorunun zirvesine çıkmayı başardı. 

Ayrıca film, açılış gününde toplam 51,8 milyon dolar gelir getirerek Paramount Pictures (PARA)’ın Iron Man 2’den sonra rekor kırmasını da sağladı.

Top Gun: Maverick’in Çin ve Rusya’da vizyona girmesi yasaklanmış olmasına rağmen, film uluslararası pazarda 124 milyon dolar kazandı. Ayrıca IMAX (IMAX) platformundan 21 milyon ve sinemadan dünya çapında 32,5 milyon dolar daha getirmesi bekleniyor.

👉  Haberin tamamı için buraya tıklayabilirsin. 

💊 Bristol-Myers ve Novartis Kanser İlaçlarına Onay Aldı

Bristol-Myers Squibb (BMY) ve Novartis (NVS), özofagus ve kan kanserinde ek endikasyonlar için kanser ilaçları olan Opdivo ve Kymriah’ı satmak üzere onay aldı.

FDA, endikasyon için Opdivo ile floropirimidin ve platin içeren kemoterapinin yanı sıra Opdivo artı Yervoy’a yeşil ışık yaktı. Onay, “CheckMate -648” adlı bir denemeden elde edilen verilere dayanıyor.  

Öte yandan Novartis, refrakter foliküler lenfoma hastaları için üretilen Kymriah’a da hızlandırılmış bir şekilde onay aldı.

Böylece en son düzenleyici olan nod ile Kymriah (tisagenlecleucel), ABD’de üç kan kanseri türünün tedavisi için onaylanmış oldu. 

👉  Haberin tamamı için buraya tıklayabilirsin. 

🔎 Daiwa, Zoom Hedef Fiyatını İki Katına Çıkardı

Daiwa Capital Markets, teknoloji sektörünü sert bir şekilde vuran son piyasa satışlarının, Zoom Video (ZM) hisseleri için iyi bir giriş noktası sağladığını söyledi.

Analist Stephen Bersey, Zoom’un hisse notunu düşük performanstan daha iyi performans gösterecek şekilde iki katına çıkardı. Şu anda teknoloji sektöründeki son gerilemenin Zoom Video satın almak için mükemmel bir fırsat sunduğu düşünülüyor. Ayrıca şirketin temel iş modelinde güçlü büyüme işaretleri görünüyor.

Zoom hisseleri yılın başından bu yana 40% değer kaybetmesine rağmen Daiwa hisselerinin yeniden yükselişe geçmeye hazır olduğunu düşünüyor. Firma, fiyat hedefini hisse başına 107 dolardan 121 dolara yükselterek cuma günkü kapanış fiyatına göre 9,6% oranında arttı.

👉  Haberin tamamı için buraya tıklayabilirsin. 

🚗 Morgan Stanley, NIO’ya Pozitif Bakıyor

Çin’in Covid karantinaları, son aylarda elektrikli otomobil üreticisini hırpaladı, üretimi durdurdu, araç satışlarını bastırdı ve yeni modellerin lansmanını geciktirdi.

Ancak hükümet, pandemi başladığından bu yana en büyük Covid-19 salgınlarından biriyle karşı karşıya kaldığı için şehir kapatıldıktan iki ay sonra, hafta sonu Şanghay’daki kısıtlamaları gevşetmeye başladı. Morgan Stanley, bunun NIO (NIO) için yakın vadede büyük kazanımlara yol açabileceğini söyledi.

Morgan Stanley’e göre, Çin’deki kapanmalar Nio’ya oldukça sert bir darbe indirdi. Ancak elektrikli araç üreticisi önümüzdeki 15 gün içinde gelebilecek bir toparlanmaya hazır gibi görünüyor.

Morgan Stanley’in bu düşüncesine diğer piyasa analistleri de oldukça sıcak bakıyor. Bir diğer ifade ile, NIO, 2022’nin başlangıcından bu yana 47,7% düşüş kaydetmiş olmasına rağmen analistler ve yatırımcılar hisselerin yeniden toparlanmaya başlayacağını düşünüyor.

👉  Haberin tamamı için buraya tıklayabilirsin. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı