Borsa Haberleri

Activision Blizzard’ın İlk Çeyrek Bilançosu Hayal Kırıklığı Yarattı

Nisan 25, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Activision Blizzard’ın İlk Çeyrek Bilançosu Hayal Kırıklığı Yarattı

Activision Blizzard (ATVI) hisseleri, şirketin beklentileri karşılamayan ilk çeyrek bilançosunun açıklamasının ardından pazartesi günü piyasa öncesi işlemlerde düşüş yaşadı. 

Şirket, 1,77 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 0,64 dolarlık düzeltilmiş kazanç bildirdi. Bu rakam, şirketin geçen yılın aynı çeyreğinde bildirdiği 2,28 milyar dolarlık gelirin oldukça aşağısında kalıyor.

Şirket bir basın bülteninde finansal performansın öncelikle Call of Duty ve ürün döngüsü zamanlamasındaki düşük sonuçlara yansıyarak yıldan yıla düştüğünü de belirtti. 

Microsoft (MSFT) geçtiğimiz aylarda, Activision Blizzard’ı yaklaşık 69 milyar dolar karşılığında satın almayı planladığını duyurmuştu. 2023’ün haziran ayının sonunda tamamlanması beklenen satın alma işlemi, her iki şirketin yönetim kurulu tarafından da onaylanmıştı.

Şirketin hisse değeri bu yıl 18% yükselirken, yatırımcılar Activision Blizzard’ın teknoloji tarihindeki en büyük anlaşmayı onaylayıp onaylamayacakları konusunda endişeli oldukları için çekingen davranıyor.

Ocak ayında devralma arbitrajcıları, satın alma işleminin gerçekleşmesi için yaklaşık 60% şans olduğunu tahmin ediyordu. 

Mart ayının sonlarında ise Elizabeth Warren, Bernie Sanders ve Sheldon Whitehouse dahil olmak üzere bir grup önde gelen Demokrat Senato üyeleri Federal Ticaret Komisyonu’na başvurarak Microsoft & Activision Blizzard arasındaki sürecin incelemesini talep etmişti.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti