Borsa Haberleri

3. Çeyrek Kazançlarında Geleceğe Yönelik Öngörüler Çok Önemli!

Ekim 11, 2022 • 2 dakika okuma süresi
3. Çeyrek Kazançlarında Geleceğe Yönelik Öngörüler Çok Önemli!

●     Bank of America özsermaye stratejisti Savita Subramanian’a göre, önümüzdeki kazanç döneminde şirketlerin gelecekteki beklentilerine yönelik kılavuzluk süreci, üçüncü çeyreğe ilişkin raporlardan çok daha önemli olacak.

●     Subramanian, pazar günkü yazısında, “S&P 500 3. Çeyrek Hisse Başı Kazanç tahminleri, temmuz ayı itibarıyla 7% düşüş gösterdi. Bu rakam, kazançlardaki tipik 4%’lük kesintiden daha yüksek bir oran. 11 sektörden 9’unun kazancı düşüş eğilimine girdi. Kazancını anlamlı şekilde artıran tek sektör Enerji sektörü oldu” dedi.

●     Ekonomik veriler genel anlamda üçüncü çeyrekte toparlanmaya yardımcı olsa da Bank of America’nın baz göstergelerinin çoğu, kazançlarda düşüşün olası olduğunu gösteriyor.

●     Subramanian yazısının devamında, “50 dolarlık üçüncü çeyrek tahminimiz (bir önceki yıla göre 2% daha fazla) genel kanı olan 55,58 dolarlık öngörünün (bir önceki yıla göre 3% daha fazla) 1% altında kalıyor. Yine de kılavuzluk büyük önem taşıyor. Dördüncü çeyrekte ve 2023’te de önemli oranda düşüş riski söz konusu”, diyor.

●     Bunlara ek olarak, artan kâr marjı baskısı, talep düşüşleri ve şişirilmiş envanterler nedeniyle bankanın kurumsal enflasyon ve işsizlik oranı da yüksek.

● Bankanın, ilerleyen zamanlarda diğer ekonomik düşüş göstergelerini izlemeye devam edeceği de vurgulandı.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti