Borsa Yorumları

2023’te Borsada Yeni Dipler Görülebilir – NewEdge Wealth

December 22, 2022 • 2 dakika okuma süresi
2023’te Borsada Yeni Dipler Görülebilir – NewEdge Wealth

CNBC’ye bir demeç veren Dawson, “Ekim ayındaki düşük seviyenin yeniden test edilmesi son derece olası. İllâ ki yılın sonundan önce olması gerekmiyor. Son yeni günlük işlemlerde eğilimlerin biraz daha sabit olduğunu görebiliyorduk” ifadelerini kullandı.

● Maliyet düşürme önlemlerinin desteğiyle FedEx (FDX) ve Nike (NKE) bilançolarında görülen olumlu sonuçların umut ışığı verdiğini belirten NewEdge CIO’su, maliyet düşürmenin 2023’te “kâr marjlarını izole edebileceği” öngörüsünde bulundu.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Enflasyonun gelir artışı ve dolayısıyla artan kâr marjları üzerinde aşağı yönlü bir baskı oluşturduğunu, harcamaları azaltmanın ise bu dinamiğe karşı bir boğa yaklaşımı sergilediğini açıkladı.

● Dawson sonuç olarak, “bilançonun önümüzdeki yıl duracağı yeri” hisse fiyatlarının yönünü belirleme “jokeri” olarak nitelendirdi.

● Tesla (TSLA) ve META (META) gibi düşüşteki hisselere karşı nasıl tavır alınması gerektiğine yönelik sorulara yanıt veren Dawson, bu şirketlerin çoğunun kazanç tahminlerinin yıl boyunca aşağı yönlü revize edildiğini ve dolayısıyla 2023’te “ayaklarının üzerine daha iyi basabileceklerini” ileri sürdü.

2023’te Borsada Yeni Dipler Görülebilir - NewEdge Wealth

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha