Borsa Haberleri

2023’e Küresel Bakış: Neler Bekliyor?

Aralık 26, 2022 • 2 dakika okuma süresi
2023’e Küresel Bakış: Neler Bekliyor?

Dealogic’ten yapılan açıklamada, 2022’de etkinliği baskılayan kalıcı değerleme açığının kapanmakta olduğu bildirildi. Şirketin Insights ekibi, zayıflayan değerlemeler nedeniyle “birçok şirket tümüyle satış yapmak yerine tek bir hisseyi satmayı tercih ediyor.” dedi.

● Önümüzdeki yıl hisse senedi ihraçlarında bir toparlanma umudu var. Dealogic, “ABD’de beklenenden daha iyi bir enflasyon baskısının ardından yatırımcıların özkaynak piyasasına (ECM) katılım süresinin 2023’e kadar devam edeceğine ve küresel oran artış döngüsünün gelecek yılın ortalarında pik yapacağına yönelik umutlar var.” ifadelerini kullandı.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Dealogic’ten Ben Watson, resesyon beklentilerinin olduğu önümüzdeki yıl, küresel kredi hacimlerinin ağırlıklı olarak merkez bankalarının “bu belirsiz sularda yön belirleme ve ekonomilerini mümkün olduğunca yumuşak bir iniş yapma yeteneklerine” bağlı olacağını vurguladı.

● 2022’de piyasaları olumsuz etkileyen faktörlerin birçoğu (Rusya-Ukrayna savaşı, Çin emlak krizi, Covid) 2023’te de mevcut olduğundan, piyasalardaki volatilitenin sürmesi ve temerrütlerin artması bekleniyor.

● Moody’s küresel temerrüt oranlarının 2,6%’dan 4,9%’a yükselmesini bekliyor. Ayrıca S&P, ABD temerrüt oranlarının 2022’deki 1,6% seviyesinden 3,75%’e tırmanmasını;  Avrupa temerrüt oranlarının ise 1,4’ten 3,25% seviyesine çıkacağını tahmin ediyor.

2023’e Küresel Bakış: Neler Bekliyor?

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti