Borsa Yorumları

2. Çeyrek Bilanço Sezonunda Bank of America’nın Favorileri

2. Çeyrek Bilanço Sezonunda Bank of America’nın Favorileri
Google News Icon Takip Et

Bank of America analistleri, ikinci çeyrek bilanço sezonunda güçlü performans sergilemesini bekledikleri bazı hisseler açıkladı. 

Bazı hisselerin “yüksek kaliteli” satın alma fırsatları sunduğunu belirten banka, bu hisselerin yatırımcılardan hak ettikleri ilgiyi görmediğini düşünüyor. 

Bu kapsamda analistlerin en beğendiği hisseler arasında Rollins (ROL), SolarEdge (SEDG) ve Thomson Reuters (TRI) öne çıkıyor. 

🐝 Rollins: Analist Jason Haas, böcek ilaçlama sektörünün patlama noktasında olduğunu ve bu durumun geçtiğimiz cuma günü hissesi rekor kıran Rollins’e oldukça olumlu yansıyacağını düşünüyor. 

Bank of America, kısa süre önce “ekonomik döngülerde yüksek büyüme sergileyebilen bir şirket” olarak Rollins’i “AL” notuyla izlemeye başlamıştı. 

Haas iklim değişikliği, nüfusların daha sıcak iklimlere göçü ve tüketicilerin “kendin yap” böcek ilaçlama modelinden uzaklaşması gibi nedenlerle Rollins için oldukça umutlu:

Rollins’in büyüme yolunda resesyon, rekabet veya hava durumu gibi kısıtlı riskler görüyoruz ve bu yüzden hissenin premium bir değerlemeyi hak ettiğini düşünüyoruz.

Yılbaşından bu yana 22% yükselen hisse için Haas 49 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyat belirlemiş. 

☀️ SolarEdge: Ocak ayından bu yana SolarEdge hissesi 3% değer kaybetse de BofA yatırımcıların sabırlı olması gerektiğini düşünüyor. 

Analist Julien Dumoulin-Smith, şirketin ağustos ayı başında açıklayacağı bilanço öncesinde görünümünün “sağlıklı” olduğuna inanıyor.

Dumoulin-Smith, SEDG’i 2023’ün ikinci çeyreğine yönelik gelir ve brüt kârlılık tahminleri kapsamında, yatırımcı endişelerine rağmen şirketin fiyat direnci sayesinde üst sıralarda görüyor. 

🗞️ Thomson Reuters: Analist Heathre Balsky, veri analitiği, haber ve bilgi şirketinin ikinci çeyrek bilançosu öncesi oldukça iyimser bir pozisyonda. 

Balsky, gelecek aylarda şirket satışlarında dev artışlar beklemenin yanı sıra Thomson Reuters’ın üretici yapay zekâ alanında önemli bir oyuncu olacağını öngörüyor. 

Thomson’ın marka ve içeriklerinin şirkete “rekabetçi bir avantaj” sağladığını belirten Balsky, ocak ayından bu yana 12% değer kazanan hissenin yılın geri kalanında daha fazla yükselebilecek alana sahip olduğuna inanıyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC