Borsa Yorumları

118% Yükselme Potansiyelli Banka Hissesi

March 15, 2023 • 2 dakika okuma süresi
118% Yükselme Potansiyelli Banka Hissesi

Wells Fargo, yatırımcıların değer kaybeden bölgesel banka Western Alliance (WAL) hisseleri için alım fırsatı gördüğünü söyledi.

12 aylık ortalama fiyat hedefini 90 dolardan 65 dolara düşüren kurum, hisse için vermiş olduğu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu yineledi. Hedef fiyatı düşürülmüş olsa da hissenin belirlenen yeni fiyat hedefi, salı günü 29,87 dolar seviyesindeki kapanış fiyatına göre hissenin neredeyse 118% yükselme potansiyeli olduğunu gösteriyor. 

Analist Timur Braziler, pazartesi günkü bilgilendirme yazısında, “WAL hisselerinin risk/ödül oranı cazip buluyor ve yönetimle yapmış olduğumuz görüşmenin ardından iyimser hislerimizi tazeliyoruz. Yönetimin 9 Mart itibarıyla yaptığı bilgilendirmeye göre, toplam mevduat çeyrek bazında 7,8 milyar dolarlık veya 15%’lik etkileyici bir seviyede artmıştı. Pazartesi günkü bilgilendirme ise o zamandan bu yana yalnızca ‘ılımlı seviyede’ bir çıkış olduğunu gösteriyor.” ifadelerine yer verdi.

Western Alliance (WAL)’ı “hem ürün sunumu hem de coğrafi kapsam açısından çeşitliliği en fazla olan bankalar” arasında nitelendiren Wells Fargo, SVB’nin körüklediği volatiliteye ve faiz artırımlarına rağmen bu özelliği sayesinde Western Alliance’ın sektör üstü performans gösterebileceğine güveniyor.

118% Yükselme Potansiyelli Banka Hissesi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC