Borsa Yorumları

Goldman Sachs’a Göre Çinli Hisseler Yükselişe Hazır

February 21, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Goldman Sachs’a Göre Çinli Hisseler Yükselişe Hazır

Goldman Sachs’ın pazartesi günkü bilgilendirme yazısında, Covid-19 kısıtlamalarıyla geçen yılların ardından bu yıl Çin’de yaşanan yeniden açılma sürecinin, bu ülkenin hisselerinin önümüzdeki 12 ayda yaklaşık 20% değer kazanmasına sebep olabileceği belirtildi.

Çin hisseleri son dönemde bir miktar kan kaybetti. Ekim ayında en düşük seviyelerini gördükten sonra ocak ayındaki “Ay Yeni Yılı”na kadar 59%’luk bir ralli yakalayan hisseler son bir ayda yaklaşık 9% değer kaybetti.

Goldman’ın yazısında bu durumun; yatırımcıların, hisse fiyatlarının sadece iyimserlik sebebiyle yükseldiği “Umut” aşamasından güçlenmiş bilançoların hisse fiyatlarında yükselişe neden olduğu “Büyüme” aşamasına geçtikleri, bir borsa döngüsündeki tipik değişime benzediği belirtildi. 

Kinger Lau liderliğindeki analistler, “Borsadaki ana tema kademeli olarak ‘yeniden açılma’dan ‘toparlanma’ya kayacak ve potansiyel kazançların sağlayacağı itici güç muhtemelen F/K artışından gelir artışına ve dağıtımına dönüşecek” ifadelerine yer verildi. 

Daha önce Çin rallisini sürdürebilecek hisselere ilişkin hazırladığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Goldman Sachs’a Göre Çinli Hisseler Yükselişe Hazır

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC