Borsa Haberleri

Petrol Şirketi BP, Güneş Enerjisi Yatırımlarını Çeşitlendiriyor!

Ocak 11, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Petrol Şirketi BP, Güneş Enerjisi Yatırımlarını Çeşitlendiriyor!

BP (BP)’den salı günü yapılan açıklamada, Ohio’da yürütülen 134 MW’lık Arche güneş enerjisi projesinin yapımına başlandığı duyuruldu. Ek olarak şirketin fosil yakıtlardan biraz uzaklaşarak portföyünde çeşitlendirme yapmak ve karbon emisyonlarını azaltma çalışmaları kapsamında Meta Platforms (META) ile bir enerji satın alma anlaşması imzaladığı duyuruldu.

● Bu anlaşmaya göre BP (BP), güneş enerjisi projesinden elde edilen tüm enerjiyi Meta (META)’ya satacak. Veri merkezlerini karbondan arındırma konusunda Meta’ya katkı sağlaması beklenen bu anlaşmanın şartları henüz açıklanmadı.

● Projeyi BP (BP) adına geliştiren ve yapım sürecini yöneten firma ise girişim ortağı Lightsource BP. First Solar (FSLR) ve Nextracker gibi ABD merkezli üreticiler tarafından imal edilen ekipmanların kullanılacağı projenin önümüzdeki yıl faaliyete geçmesi bekleniyor.

Petrol Şirketi BP, Güneş Enerjisi Yatırımlarını Çeşitlendiriyor!

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti