Borsa Haberleri

Unity Hisseleri Neden Düşüyor?

Unity Hisseleri Neden Düşüyor?
Google News Icon Takip Et

Özellikle mobil oyun sektöründeki geliştirmelerde sıklıkla tercih edilen oyun motoru Unity (U), ilk çeyrek kazançlarının analist tahminlerini karşılamasının ardından düşüşe geçti. 

Unity, analist beklentilerini karşılayan hisse başına 8 sent zararını geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada bildirdi. Unity, ikinci çeyrek satışlarının 360,97 milyon dolarlık tahminlerin altında kalan, 290 ile 295 milyon dolar arasında olacağını da bu açıklamada vurguladı. 

Şirketin tam yıl gelir beklentisi de ikinci çeyrek tahminindeki düşüş ile doğrudan bağlantılı olarak 1,35 milyar dolar ile 1,425 milyar dolar aralığına geriledi.

Öte yandan Unity CEO’su John Riccitiello tarafından yapılan açıklamaya göre şirketin bu düşüşten pek de endişe duymadığı sonucuna varılıyor. Yapılan açıklamada Unity bu yılın ilk çeyreğini 2021’in ilk çeyreğine kıyasla 36% artışla kapatarak şirket tarihinin çeyrek bazlı rekorunu kırdığını iddia ediyor. 

Ayrıca Unity, Operate’in yavaş büyümesini Create’in yıldan yıla 65% oranında artan performansıyla dengelemeyi başardığını da düşünüyor. Şirketin şu andaki planları ise uzun vadede önündeki fırsatları odaklanmak iken kısa vadede Operate’in büyümesini hızlandırmaya yönelik.

Fakat yatırımcıların ve piyasanın şirketin sahip olduğu bu pozitif yaklaşıma pek de güvendiği söylenemez. Bir diğer ifade ile, şu anda piyasa, Unity’nin düşüşü için şirketten daha fazla endişe duyuyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı