Bültenler

Piyasa Öncesi – FED Günü

Kasım 2, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – FED Günü

FED’in bugünkü toplantısının ardından faiz artışının hızını keseceğine dair umutları zedeleyen ekonomik veriler nedeniyle, ABD hisseleri salı günü arka arkaya kayıplar yaşadı.

Hareketli Sektörler

● Günün belirgin bir şekilde güçlü olan grubu yarı-iletken hisseleriydi. Lattice Semi ve NXP Semi’den gelen olumlu kazanç haberlerinin ardından PHLX Yarı-İletken Endeksi (SOX) günü 0,7% yükselişle kapadı.

● S&P 500’ün 11 sektörünün yaklaşık yarısı bugün kayıp yaşadı. İletişim hizmetleri (-1,3%) listenin en sonunda yer aldı.

● Ayrıca Çin’in önümüzdeki aylarda “tekrar açılması” olasılığına tepki olarak petrol fiyatları yükselirken, enerji sektörü (+1,1) liderlik tablosunun en üstünde yer aldı. WTI ham petrol vadelileri 2,2% artışla varil başına 88,40 dolara yükseldi.

Öne Çıkan Hisseler

● J&J’nin 16,6 milyar dolar karşılığında Abiomed’i satın alacağını doğrulamasının ardından kalp pompası üreticisinin hisseleri 50% değer kazandı.

● Politik reklamlardaki artışın gelirlerde ve Fox Nation aboneliklerinde güçlü bir tırmanışa sebep olmasının ardından Fox Corporation hisseleri 5% yükseldi.

Toyota hisseleri, beklentileri büyük bir farkla ıskaladığını gösteren bilanço açıklaması ve mali yıl üretim hedefini düşürmesinin ardından günü değer kaybıyla tamamladı.

● Diğer hareketli hisseler ise şöyle: $RUM (+9,64%), $MMTLP (+3,80%), $META (+2,19%), $MULN (-16,67%), $DVN (-2,73%), $ARAV (+30,53%), $BCRX (-11,16%) ve $ENVX (-4,66%).

Tadımlık Hisse Haberleri

●    Ford Motor (F) ve Volkswagen (VWAGY), Argo AI ışıklı radar (lidar) biriminin satışı için alıcı arıyor.

●    Foxconn, COVID-19 salgını nedeniyle Apple (AAPL) iPhone üretiminin bir bölümünü başka tesislere kaydıracak.

●    GameStop (GME) tarafından geliştirilen NFT Marketplace, ImmutableX ile birlikte piyasaya sürüldü.

●    General Electric (GE),  ABD Donanmasından yaklaşık 1,085 milyar dolarlık bir ihale kazandı.

●    Tesla (TSLA), Cybertruck seri üretimine 2023’ün sonlarında başlamayı hedefliyor.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti