Borsa Haberleri

Intel Tüm Çip Hisselerine İyi Geldi

Intel Tüm Çip Hisselerine İyi Geldi
Google News Icon Takip Et

Intel (INTC), Arc GPU’sunu Çin’de satışa sunacağını açıklamasıyla çarşamba günü çip sektörünü yükselişe geçirdi.

Nvidia yaklaşık 2,5% artışla 161,99 dolara yükselirken, Advanced Micro Devices (AMD), Intel ve Texas Instruments (TXN) 1% oranında arttı.

Marvell Technology (MRVL), Qualcomm (QCOM), Broadcom (AVGO) ve NXP Semiconductors (NXPI) gibi diğer çip stokları, öğlen 12’den kısa bir süre önce çok az yükseldi.

Intel, salı günü geç saatlerde, Arc A380 grafik çipinin Çin’deki bir dizi farklı bilgisayar üreticisinden “bu ay” alınabileceğini açıkladı. Kaliforniya’da bulunan Santa Clara merkezli Intel, yeni GPU’nun yaz aylarında diğer bölgelerde kullanıma sunulacağını da açıklamasına ekledi.

Intel’in MSRP’sinin Çin’deki fiyatı yaklaşık 150 dolara denk geliyor. Bu fiyata katma değer vergisi de dahil. Ancak şirket çipin diğer bölgelerdeki fiyatı hakkında henüz bir açıklamada bulunmadı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı