Borsa Haberleri ve Şirket Haberleri

GM Elektrikli Araç Yatırımlarını Hızlandırıyor

Haziran 16, 2022 • 2 dakika okuma zamanı
GM Elektrikli Araç Yatırımlarını Hızlandırıyor

General Motors (GM) çarşamba günü yaptığı açıklamada, Detroit banliyösündeki küresel tasarım ve teknoloji kampüsüne, sınırlı miktarlarda üretilecek yeni bir elektrikli araç modeli olan Cadillac Celestiq için 81 milyon dolar yatırım yaptığını söyledi.

Karar, GM’nin ilk kez Warren, Michigan’daki devasa teknoloji kampüsünde ticari satışlar için bir araç inşa edeceğini gösteriyor. Aynı zamanda, Cadillac’ın, tipik olarak yüksek kaliteli spor arabalar ve Bentley’in özel modelleri gibi uber-lüks araçlar için ayrılan el yapımı bir araba sunması için bir dönüm noktası oluyor. 

GM, Amerikan markasını teknoloji meraklısı bir hâle getirerek Tesla (TSLA)‘ya meydan okuyabilecek elektrikli otomobil üreticisi hâline gelmeye çalışıyor.

Öte yandan GM’nin önümüzdeki ay Lunar Rover’ı tanıtması planlanıyor. Cadillac Başkanı Steve Carlisle, 2020’de The Wall Street dergisine verdiği demeçte, her yıl yüzlerce üretim yapılması beklendiğini söyledi.

Araç, GM’nin GMC Hummer elektrikli araç modelinde kullanılan yeni Ultium elektrikli araç platformuna dayanacak. GM’nin 2025 yılına kadar 30 yeni model de dahil olmak üzere en yeni elektrikli araçlarını desteklemesi amaçlanıyor.

Çarşamba günü yayınlanan bir açıklamada yatırımın kampüs yenileme çalışmaları için de kullanılacağı belirtildi. Şirket, Celestiq çatısının, her bir yolcunun kendi tavan şeffaflık seviyesini belirlemesini sağlayan dört kadranlı bir akıllı cama sahip olmasıyla da ilklerden biri haline geleceğini bir kez daha doğruladı.

Otomobil üreticisi ayrıca aracın genişliğini kapsayan ve 100’den fazla 3D baskılı parça içeren yeni bir iç ekrana sahip olacağını yaptığı açıklamada belirtti.

Cover uyarlama Site2 18

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti