Bültenler

AMD’nin Pensando’nu Alması Ne Anlama Geliyor?

Nisan 13, 2022 • 1 dakika okuma zamanı
AMD’nin Pensando’nu Alması Ne Anlama Geliyor?

Geçtiğimiz hafta, yarı iletken üreticisi Xilinx’in satın alınmasının ardından Advanced Micro Devices (AMD), 1,9 milyar dolar değerinde olduğu belirtilen bir anlaşmayla Pensando‘yu da almayı planladığını açıkladı.

Wells Fargo’dan Aaron Rakers, satın alımların şirketin gelirlerini çok fazla etkilemeyeceğini düşünürken, analist bu satın almanın stratejik faydalarının önem arz ettiğine inanıyor.

Rakers, ayrıca Pensando’nun satın alınmasında bulut bilişim şirketi VMware (VMW)’in Project Monterey projesini “önemli bir etken” olarak değerlendiriyor.

Pensando, yeni nesil uygulamaların “değişen gereksinimlerini” desteklemeyi amaçlayan Project Monterey platformunun geliştirilmesi için VMware ile işbirliği yapıyor.

2020 yılının Eylül ayında duyurulan projenin bu yıl içinde satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Tüm bu gelişmelere paralel olarak, analistler AMD‘nin hedef fiyatını 180 dolar olarak görüyorlar. Eğer analistlerin beklentileri gerçekleşirse yatırımcılar 84%’lük getirilere ulaşacaklar.

Cover uyarlama Site2 18

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti